امروز: ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
آخرین خبرهای ایران و جهان

خبر جدید درباره بازگشایی شستا و وبصادر

بورس تاریخ انتشار: ۹۹/۰۷/۰۷ بدون نظر   318 بازدید

اندازه فونت    
خبر جدید درباره بازگشایی شستا و وبصادر
  • عصر دیروز مدیر عامل شرکت بورس تهران توضیحات جدیدی را درباره زمان احتمالی بازگشایی دو نماد شستا و وبصادر اعلام کرد.

نماد شستا مدتی است که متوقف مانده و نماد وبصادر نیز دیگر نمادی محسوب می‌شود که مثل شستا، سهامداران آن منتظر خبر بازگشایی آن هستند.

مدیر عامل بورس به «بورس۲۴» گفته است : عدم تائید معاملات بانک صادرات به دلیل قیمت های نامتعارف و مداخله بازارگردان است و این که سهم روند طبیعی خود را طی نکرده است.

صحرائی اضافه کرد: این که نماد برای فردا آماده بازگشایی شود، مشخص نیست. به دلیل سنگین بود نماد و معامله بالایی که در روز جاری داشته، عدم تایید معامله ، اثر سنگینی روی سامانه معاملات دارد. این نماد فعلا متوقف می ماند تا کارهای عدم تایید به نتیجه برسد. شاید بازگشایی به جلسه معاملاتی فردا نرسد.

مدیر عامل شرکت بورس تهران در مورد بازگشایی نماد شستا هم گفت: تقریبا یک هفته تا مجمع شستا باقی مانده، اما طبق مقررات باید سهم بازارگردان موثر داشته باشد تا بازگشایی انجام شود.در صورت فراهم کردن رکن بازارگردان توسط سهامداران عمده و عملیاتی شدن آن ، این موضوع حتی میتواند قبل از مجمع نیز بازگشایی انجام شود.

وی یادآور شد: با سازمان تامین اجتماعی موافقت هایی صورت گرفته اما بین میزان، اجرایی کردن و بازارگردانی تا موافقت فاصله وجود دارد.

این مقام اجرایی بازار سهام توضیح داد: اعتماد مردم به عملکرد حقوقی‌ها کمرنگ‌تر شده، این باعث شده سمت عرضه سنگین‌تر شود، قطعا حقوقی‌ها در راستای وظایف دولتی و حاکمیتی و ملی خود، نقدشوندگی را در سهامشان فراهم می کنند، این یک الزام است. صیانت از دارایی‌های سهامداران باید انجام شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آخرین اخبار
نظر سنجی هفت مهر
رفتن به ابتدای صفحه

P