امروز: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین خبرهای ایران و جهان

حمایت روزنامه های مستقل کشور از پاک آیین

فیلم تاریخ انتشار: ۹۹/۰۸/۲۴ بدون نظر   400 بازدید

اندازه فونت    
حمایت روزنامه های مستقل کشور از پاک آیین
  • برای انتخاب کاندیدای اصلح توسط «کارگروه حکمیت» حضوری فراتر از اراده چند نفر مرکزنشین لازم است و این محقق نخواهد شد جز پذیرفتن قاعده دموکراسی که همانا حضور نمایندگان همه ذینفعان است.

به گزارش هفت مهر و به نقل از پرسون، برخی روزنامه‌های مستقل در بیانیه‌ای از نشست کارگروه حکمیت نمایندگان تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه‌ها برای انتخاب کاندیدای اصلح جهت نمایندگی مدیران مسؤول در هیأت نظارت بر مطبوعات انتقاد کردند.

در بیانیه‌ی این گروه از روزنامه‌ها آمده است:

آنچه هفته گذشته تحت عنوان نشست کارگروه حکمیت نمایندگان تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه‌ها برای انتخاب کاندیدای اصلح جهت نمایندگی مدیران مسؤول در هیأت نظارت بر مطبوعات، برگزار شد نشان دهنده نقطه نظرات جمع محدودی بود که به اشتباه تلقی عام‌تری را مورد استنباط قرار می‌داد.

متاسفانه نمایندگان واقعی مطبوعات و بویژه ما مستقل‌ها در آن نشست حضور نداشته و فقط اعضای هیات رئیسه یک تشکل صنفی فارغ از تایید سایر اعضا به تصمیم‌سازی مبادرت کرده‌اند.

طبیعی است که ما در دیدگاه‌ها و انتخاب فرد اصلح مورد نظر نقطه اشتراکی بین خود و امضاکنندگان آن بیانیه نیافته و بهتر آن دیدیم که مواضع شفاف خود را فارغ از سایر جمع‌های رسانه‌ای بصورت مستقل بیان کنیم.

بنابراین به اطلاع می‌رسانیم که آنچه در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ به انجام رسید نه یک کار گروهی و نه یک خواسته عمومی مبتنی بر آرای صنفی بوده و بدیهی است بدون حضور نمایندگان انتخابی و واقعی در این جلسه، آرای آن مستحق ابطال و بازبینی است.

برای انتخاب کاندیدای اصلح توسط «کارگروه حکمیت» حضوری فراتر از اراده چند نفر مرکزنشین لازم است و این محقق نخواهد شد جز پذیرفتن قاعده دموکراسی که همانا حضور نمایندگان همه ذینفعان است.

در اینجا برخورد واجب دانسته که ضمن مخالفت با مصوبه آن جلسه، جناب آقای پاک آیین را بعنوان تنها نماینده طیف روزنامه‌های مستقل که دارای برنامه رسمی اعلام شده است و پیشینه مدیریت کلان رسانه‌ای و دفاع حقوقی از مطبوعات و مبارزه مستمر با تبعیض‌های ناروا در طی دوران فعالیتشان بر کسی پوشیده نیست را معرفی و در جهت اعتلای صنفی -رسانه‌ای گام برداریم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آخرین اخبار
Standing Table
# باشگاه بازیها برد مساوی باخت امتیاز
1
گل گهر
2 2 0 0 6
2
پرسپولیس
3 1 2 0 5
3
سپاهان
3 1 1 1 4
4
فولاد
2 1 1 0 4
5
استقلال
4 0 3 1 3
6
سایپا
2 0 2 0 2
7
پیکان
3 0 2 1 2
8
ذوب آهن
1 0 1 0 1
9
تراکتور
1 0 0 1 0
10
نساجی
1 0 0 1 0
نظر سنجی هفت مهر
رفتن به ابتدای صفحه

P