چهارشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
»   ورزشی  »   کابوس ثانیه‌های آخر؛ دست عبدولی به طلا نرسید
86 views
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۸:۴۰
کابوس ثانیه‌های آخر؛ دست عبدولی به طلا نرسید

کابوس ثانیه‌های آخر؛ دست عبدولی به طلا نرسید

بازهم سریال تکراری اعتراض به داور! سعید عبدولی در ثانیه های پایانی دیدار نیمه نهایی برتری خود را از دست داد و به دیدار رده بندی رفت.

به گزارش پایگاه خبری “هفت مهر” و به نقل  از  ورزش سه، در روزی همه امیدها برای داشتن یک فینالیست به سعید عبدولی، باتجربه ترین عضو تیم ملی کشتی فرنگی بود، این فرنگی کار اندیمشکی بعد از برتری مقابل رقبایی از جمهوری چک و روسیه در نیمه نهایی مقابل رفیق حسین اف از جمهوری آذربایجان مبارزه کرد.
این مبارزه جذاب و پر افت و خیز در ابتدا با غافلگیری عبدولی همراه بود. این فرنگی کار باتجربه ایرانی در شرایطی که می خواست با داور مبارزه کند، با یک کمرگیری از سوی حریف خاک شد و ۲ امتیاز به حریف داد.
در ادامه عبدولی توانست با حملات خود پای حریف را از تشک خارج کند و یک امتیاز بگیرد. وقتی کشتی تقریبا قفل شده بود و به ثانیه های پایانی وقت اول نزدیک می شدیم، حسین اف، با قدرت بدنی بالا توانست عبدولی را به بیرون از تشک هدایت کند. البته در ابتدا داور امتیازی به کشتی گیر آذربایجانی نداد، اما بعد از بازبینی کشتی ۳ بر یک شد.

عبدولی که سعی می کرد به شکلی احساسی امتیاز بگیرد، با هوشمندی حریف یک بار دیگر پایش از تشک خارج شد و یک امتیاز دیگر هم به حریفش داد. بدین ترتیب ۳ دقیقه اول با برتری ۴ بر یک حسین اف به پایان رسید.
بعد از صحبت های محمد بنا، عبدولی وقت دوم را با قدرت آغاز کرد. او با اجرای فن فیتو توانست ۴ امتیاز از حریفش بگیرد و کشتی را ۵ بر ۴ به سود خودش کند.
در ادامه عبدولی سعی در کنترل کشتی داشت و در حالی که حدود ۲۰ ثانیه به پایان مانده بود، حسین اف حریف ایرانی خود را به پل زد و ۴ امتیاز گرفت. با اینکه عبدولی به تصمیم داور اعتراض داشت، اما چلنج از سوی مربیان ایرانی درخواست نشد.

در ثانیه های باقی مانده هم عبدولی کشتی را رها کرد و فشاری به حریف نیاورد تا ۸ بر ۵ بازنده شود و نتواند به فینال برسد.
فرنگی کار باتجربه ایرانی که در اعتراض به داور سابقه زیادی دارد، در طول این مبارزه بارها با داور صحبت می کرد و در انتها هم وقتی شکست خورده بود، سعی می کرد اعتراضش را هر طور شده به گوش داوران برساند.
به هر حال در روزی که ایران ۴ فرنگی کار به تشک فرستاد، عبدولی به رده بندی رفت، کاویانی نژاد و پویا ناصرپور حذف شدند و میثم دلخانی به شانس مجدد رفت.
عبدولی فردا باید با رقیب ازبکستانی برای تکرار مدال برنز سال ۲۰۱۷ مبارزه کند.

هفت مهر ورزشی

کابوس ثانیه‌های آخر؛ دست عبدولی به طلا نرسید
به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با اعلام حکمی جنجالی محمد بلبلی بازیکن سابق باشگاه سپیدرود را به دلیل تخلفات وارده به مدت ۶ ماه محروم کرد؛ به همین بهانه ...
دومین نشان طلای کاروان ایران به نام مختاری ثبت شد/ عظیمی برنز گرفت
علیرضا مختاری و اسداله عظیمی، دو نماینده ایران در ماده پرتاب وزنه، کلاس F53 با هفت پرتابگر دیگر به رقابت پرداختند. در پایان این مسابقات این ماده علیرضا مختاری با رکورد هشت متر و 35 ...
لغو اعزام تیم ملی تیروکمان به مسابقات جهانی سیزم
میلاد وزیری، یکی از کمانداران اعزامی به مسابقات جهانی سیزم در این باره گفت‌: برای شرکت در مسابقات جهانی سیزم که امسال در فرانسه برگزار می‌شد، مدت‌ زیادی بود که در اردوهای آمادگی به سر ...
دبیر فدراسیون شطرنج: قرارداد مسابقات جهانی بین فیده و وزارت ورزش بود
شهره بیات  در مورد شرایط فدراسیون شطرنج و پرداخت نشدن جوایز مسابقات زنان جهان از سوی ایران، اظهار کرد: بدهی به فیده هنوز پرداخت نشده است. رییس فدراسیون شطرنج در حال‌ رایزنی است، اما هنوز ...