پنجشنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
»   ورزشی  »   اوشین ساهاکیان: لازم باشد در خدمت تیم ملی هستم
66 views
۳۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۸
اوشین ساهاکیان: لازم باشد در خدمت تیم ملی هستم

اوشین ساهاکیان: لازم باشد در خدمت تیم ملی هستم

بهترین پست چهار بسکتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ تمرینات آماده‌سازی خود را آغاز کرده و درباره حضورش در تیم ملی گفت: من مثل همیشه آماده‌ام و اگر کادرفنی صلاح بداند به تیم کمک می‌کنم.

اوشین ساهاکیان ، درباره حضورش در کاپ‌آسیا اظهار کرد: کادرفنی با من صحبت کرده و من اکنون تمریناتم را نیز آغاز کرده‌ام و خودم را به مرز آمادگی می‌رسانم. تا امروز هم قرار بر این است که در خدمت تیم باشم اما بازهم همه چیز به نظر کادرفنی بستگی دارد. اگر کادرفنی تیم ملی لازم بداند من آماده‌ام تا به تیم ملی کشورم کمک کنم. به هر حال همیشه تمام تلاشم را کرده‌ام و هر زمان که لازم بوده به تیم کمک کرده‌ام.

او درباره تمرینات آماده‌سازی‌اش نیز گفت: من تمریناتم را چند هفته‌ است که شروع کرده‌ام و به صورت انفرادی کار می‌کنم. بعد از لیگ استراحت کردم و راحت‌تر توانستم تمرین‌ها را شروع کنم و برای این که شرایط بهتری هم داشته باشم به اصفهان آمده‌ام و ان‌شاءالله به زودی خودم را به مرز ایده‌آل می‌رسانم.

این ملی‌پوش بسکتبال ایران درباره رقابت‌های کاپ‌آسیا بیان کرد: این رقابت‌ها انتخابی مسابقات المپیک یا جام جهانی نیست اما برای قاره آسیا اهمیت زیادی دارد. به نظرم باید ببینیم که حریفان با چه ترکیب‌هایی وارد مسابقات می‌شوند. به نظرم خیلی‌ از تیم‌ها با ترکیب‌های اصلی‌شان وارد مسابقات نشوند اما به هر حال بازهم همه مدعی‌اند.

ملی‌پوش پست چهار باشگاه پتروشیمی ادامه داد: وضعیت نیوزلند و استرالیا مشخص نیست. چین چند تیم ملی تشکیل داده و هنوز اعلام نکرده با چه ترکیبی به مسابقات اعزام می‌شود. دیگر کشورها هم به این شکل. در مجموع اما باید تاکید کرد مسابقات آسیایی همیشه برای ما مهم بوده و تیم ملی ایران هم برای بهترین نتیجه راهی لبنان می‌شود. بازیکنان در این مدت تمرینات زیادی انجام داده‌اند و مسابقات پرفشاری داشته‌اند تا بتوانند به آمادگی لازم برای رقابت‌ها برسند.

ساهاکیان درباره تغییرات در ترکیب تیم ملی ایران گفت: ما تغییر داشتیم و البته کشورهای دیگر هم تغییراتی در ترکیب‌شان ایجاد کرده‌اند. هدف ما مثل همیشه قهرمان شدن و جنگیدن برای این عنوان است اما خب همه چیز در جریان مسابقات مشخص می‌شود. این که وضعیت خودمان، حریفان و سطح مسابقات را ببینیم. به نظرم در کنار این موضوعات اصلی‌ترین چیز تلاش کردن ماست که باید با تمام توان در این رقابت‌ها شرکت کنیم.

این ملی‌پوش بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که بعد از بیش از یک دهه بسکتبال آسیا نسل طلایی ایران را کنار هم نمی‌بینید. این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: همه کشورها برابر بازی کردن مقابل نسل طلایی ایران توان بیش‌تری داشتند و انگیزه می‌گرفتند چرا که شکست دادن آن تیم کار بزرگی بود و اکنون که نسل طلایی در کنار هم نیستند قطعا انگیزه آن‌ها بیشتر خواهد شد تا برابر ما نتیجه بگیرند. این موضوع ۱۰۰ در ۱۰۰ انگیزه حریفان را مضاعف می‌کند.

او ادامه داد: من نمی‌خواهم حرفی بزنم که حاشیه‌سازی ایجاد شود اما قطعا آن‌ها با خیالی آسوده‌ برابر ما به میدان می‌آیند که باید مراقب باشیم تا ضربه نخوریم و آن‌ها را غافلگیر کنیم. باید تیم ملی آن‌ها را از داشتن این تفکر پشیمان کند. به هر حال تیم ملی ایران است و باید نام بسکتبال کشورمان حفظ شود. به هر حال اتفاقی است که به هر دلیلی افتاده و نمی‌شود هم از آن چشم پوشی کرد. به شخصه خوشحال می‌شدم که آن‌ها باشند و یا اگر قرار به تغییر و تحول و رفتن بود همه باهم می‌رفتیم. با این حال شرایط چنین رقم خورده‌ است.

ساهاکیان هم‌چنین گفت: نبودن ستاره‌های نسل طلایی در ترکیب تیم ملی ایران می‌تواند دلگرمی برای حریفان باشد. نه این که من بخواهم بار فنی بازیکنان دیگر را کم کنم اما همه بسکتبال آسیا می‌دانستند که تیم ملی ایران با ستاره‌هایش واقعا قدرتمند است. حالا این اتفاق به هر دلیلی افتاده و بازیکنان باید بیش‌تر تلاش کنند تا نام بسکتبال کشورمان حفظ شود و حریفان بدانند که قدرت بسکتبال ایران کم نشده‌ است.

این ملی‌پوش با تجربه بسکتبال ایران درباره عملکرد جوانان ایران در جام جهانی نیز گفت: برد و باخت را کنار بگذاریم. فاصله بسکتبال آسیا با اروپا و آمریکا مشخص است. وضعیت بسکتبال ایران مشخص است. باید تلاش شود که این بازیکنان برای آینده حفظ شوند. این بچه‌ها زحمت کشیدند. همان‌هایی هستند که اگر یک مسابقه را می‌باختند از آسیا حذف بودند و جهانی نمی‌شدند اما به قهرمانی قاره رسیدند. همین خیلی ارزش دارد.

او افزود: با توجه به برنامه‌ها،‌ شرایط بسکتبال آسیا، قدرت اروپا و آمریکا نمی‌توان انتظاری از این جوانان داشت. باید مراقب آنان باشیم، حفظ‌شان کنیم تا بتوانند برای آینده بهتر و بهتر شوند. این تجربه تلخ جهانی را به فال نیک برای آن‌ها بگیریم و اجازه دهیم از این تجربه درس خوب بگیرند و در آینده به تیم ملی بزرگسالان کشور کمک کنند. این‌ها بازیکنان آینده بسکتبال هستند و باید از امروز مراقب‌شان باشیم.

ساهاکیان هم‌چنین گفت: وقتی این بازیکنان تا کنون تجربه بازی در سطح جام جهانی را نداشتند مشخص است برابر آمریکا رنگ‌شان عوض می‌شود، بعد از سه تا سه امتیازی خوردن سفید می‌شوند و کم می‌آورند. این طبیعی است و باید سعی کنیم از امروز آنان را برای آینده بسکتبال پرورش بدهیم. دست‌شان را بگیریم و هم از نظر اخلاقی و هم از نظر فنی آن‌ها را در مسیر درست قرار بدهیم. شنیدم بعد از تعویض حوله پرت کرده‌اند. خب این موضوع نشان می‌دهد جوانان را نباید رها کنیم بلکه باید مراقب‌شان باشیم و با راهنمایی شخصیت حرفه‌یی برایشان رقم بزنیم.

هفت مهر ورزشی

کابوس ثانیه‌های آخر؛ دست عبدولی به طلا نرسید
به گزارش پایگاه خبری "هفت مهر" و به نقل  از  ورزش سه، در روزی همه امیدها برای داشتن یک فینالیست به سعید عبدولی، باتجربه ترین عضو تیم ملی کشتی فرنگی بود، این فرنگی کار اندیمشکی ...
کابوس ثانیه‌های آخر؛ دست عبدولی به طلا نرسید
به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با اعلام حکمی جنجالی محمد بلبلی بازیکن سابق باشگاه سپیدرود را به دلیل تخلفات وارده به مدت ۶ ماه محروم کرد؛ به همین بهانه ...
دومین نشان طلای کاروان ایران به نام مختاری ثبت شد/ عظیمی برنز گرفت
علیرضا مختاری و اسداله عظیمی، دو نماینده ایران در ماده پرتاب وزنه، کلاس F53 با هفت پرتابگر دیگر به رقابت پرداختند. در پایان این مسابقات این ماده علیرضا مختاری با رکورد هشت متر و 35 ...
لغو اعزام تیم ملی تیروکمان به مسابقات جهانی سیزم
میلاد وزیری، یکی از کمانداران اعزامی به مسابقات جهانی سیزم در این باره گفت‌: برای شرکت در مسابقات جهانی سیزم که امسال در فرانسه برگزار می‌شد، مدت‌ زیادی بود که در اردوهای آمادگی به سر ...