چهارشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
»   علمی / فناوری  »   ایجاد پردیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
68 views
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۴۸
ایجاد پردیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ایجاد پردیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ایجاد پردیس جدیدی برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان مرداد 96 این کار انجام شود.

دکتر علی اصغر پیوندی  اظهار کرد: در حالی‌که به پایان روزهای دولت یازدهم نزدیک می‌شویم، به دنبال ساماندهی امور انجام شده در این ۴ سال هستیم و کارهای زیادی در این راستا انجام شده که  برخی از آن‌ها اتمامش ممکن است به پایان دولت نرسد و در دولت دوازدهم ادامه پیدا کند.

وی افزود: به دلیل کمبود فضای دانشگاهی،‌ محدودیت فضا و با توجه به موقیعت جغرافیایی دانشگاه که در منطقه ولنجک و اوین قرار دارد، گله‌مندی‌های زیادی از سوی دانشجویان وجود داشت به همین جهت به دنبال گسترش پردیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودیم که در این راستا زمینی بالغ بر ۱۲ هزار متر با هزینه بالا برای اختصاص به این موضوع خریداری شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه زمین در نظر گرفته شده برای پردیس جدید در قسمت غرب دانشگاه قرار دارد که از آستان قدس رضوی خریداری شده است، گفت: در حال حاضر زمین آماده و طراحی‌های اولیه آن توسط مشاور انجام شده است و پروژه ساخت آن به زودی شروع خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم مراحل اجرایی تجمیع دانشکده‌ها با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شروع شود و این پروژه بزرگی که شاید بیش از ۲۰ سال است که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آن را دنبال می‌کند، عملی شود.

پیوندی گفت: در صورت ساخت پردیس جدید دانشکده‌های توانبخشی، حفاظت ایمنی، پرستاری و پیراپزشکی که به طور پراکنده در شمال و غرب و جنوب تهران هستند، در پردیس جدید تجمیع می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان مرداد ۹۶ این کار انجام شود تا در سال‌های بعد دانشجویان از مزایای آن بهره ببرند و به عنوان یک کار ماندگار در دانشگاه به ثمر برسد.

هفت مهر علمی / فناوری

استفاده از موتور جستجوی گوگل برای ردیابی “تب دانگ”
به نقل از زی‌نیوز، این ابزار جدید یک نظارت تقریبا به موقع را فراهم می‌کند که با استفاده از آن می‌توان پاسخ سریعتری به شیوع این بیماری داد. تب دانگ (Dengue fever) نام ...
آخرین وضعیت انتقال سرور تلگرام به ایران
نصرالله جهانگرد امروز در نشست سازمان فناوری اطلاعات در سالن دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ گفت: مصوبه شورای عالی فضای مجازی در حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی این است که اگر آنها داخل کشور ...
جزئیات بسته حمایتی جدید ایران از پژوهشگران برجسته دنیا
متقاضیان دریافت این گرنت پژوهشی باید فارغ‌التحصیل با درجه عالی از یکی از دانشگاه‌های برتر جهان (100 دانشگاه اول لیست رتبه‌بندی جهانی) بوده و در یکی از مراکز علمی کشور جذب شده و آغاز به کار ...
نوازنده‌ای که هنگام جراحی مغزش گیتار نواخت!
به نقل از بی بی سی، پزشکان از "آبیشک پراساد" خواستند برای درمان "دیستونیا" (اختلال عضلانی) این نوازنده، هر بار که یک مدار "تحریکی" در مغزش ایجاد می‌کنند، گیتار بنوازد. این کار باعث گرفتگی عضلانی دردآور ...