جمعه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
»   علمی / فناوری  »   بالش هوشمند برای جلوگیری از خرناس کشیدن و داشتن خوابی راحت
83 views
۲۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲:۱۴
بالش هوشمند برای جلوگیری از خرناس کشیدن و داشتن خوابی راحت

بالش هوشمند برای جلوگیری از خرناس کشیدن و داشتن خوابی راحت

یک گروه فناورانه در امریکا به نام REM-Fit از بالش هوشمندی رونمایی کرده که قادر به رهگیری عادت‌های خوب کاربر بوده و مانع از خرناس کشیدن وی می‌شود.

به نقل از دیلی میل، بالش ۲۹۹ دلاری ZEEQ  که در بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری نیویورک به نام CE Week به نمایش در آمد، می‌تواند به گوشی هوشمند و برنامه‌های نرم‌افزاری آن متصل شود. این سیستم مجهز به بلندگوهای بی‌سیم، یک میکروفون، موتورهای ارتعاشی و یک ژیروسکوپ برای رهگیری جنب و جوش فرد حین خوابیدن بوده و بر خلاف بسته همراه مملو از فناوری‌اش، بی‌نهایت راحت است.

بالش ابداعی به سیستم‌های پوشیدنی و گوشی هوشمند کاربر متصل می‌شود و حتی با استفاده از یک ریموت ریز که در آن کار گذاشته شده، می‌توان این ابزار را کنترل کرد. این سامانه از یک حسگر حرکتی سه‌بعدی و یک برنامه‌نرم‌افزاری مرتبط بهره می‌برد و در تمام طول شب  بر میزان خرناس، میزان جنب و جوش فرد هنگام خواب و سطح استراحت هر شب او نظارت داشته باشد.

57520597

در داخل این بالش ۸ بلندگوی بی‌سیم کار گذاشته شده‌اند که به ابزارهای هوشمند و اپلیکیشن گوشی هوشمند کاربر متصل می‌شوند تا با کمک آن‌ها پیش از خواب برای وی موسیقی بنوازد یا کتاب‌های صوتی بخواند. با خوابیدن کاربر، موسیقی و کتاب صوتی نیز قطع می‌شود و کاربران می‌توانند اپلیکیشن مورد نظر را از هر دوی Google Play  و App Store  دانلود کنند.

سیستم کنترل ضدخرناس این ابداع از یک میکروفون قابل تنظیم برای گوش دادن به شدت خرناس فرد بهره می‌برد. زمانی که این فناوری دریابد میزان خرناس به یک سطح از قبل تعیین‌شده رسیده، لرزش ملایمی ایجاد می‌کند و موجب می‌شود فرد حالت خوابیدنش را تغییر داده تا گذرگاه‌های هوایی بدن وی باز شوند.

57520598

این بالش همچنین مجهز به یک آلارم است که از لرزش‌های ملایم برای بیدار کردن کاربر در هنگام صبح استفاده می‌کند. سیستم ابداعی همچنین دارای باتری‌هایی با ظرفیت بالاست که مدت زمان لازم برای شارژ آنها بسته به کاربردشان متغیر است اما شرکت سازنده اعلام کرده این باتری‌ها در هر بار شارژ حدود دو هفته به شارژ مجدد نیاز ندارند.

هفت مهر علمی / فناوری

استفاده از موتور جستجوی گوگل برای ردیابی “تب دانگ”
به نقل از زی‌نیوز، این ابزار جدید یک نظارت تقریبا به موقع را فراهم می‌کند که با استفاده از آن می‌توان پاسخ سریعتری به شیوع این بیماری داد. تب دانگ (Dengue fever) نام ...
آخرین وضعیت انتقال سرور تلگرام به ایران
نصرالله جهانگرد امروز در نشست سازمان فناوری اطلاعات در سالن دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ گفت: مصوبه شورای عالی فضای مجازی در حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی این است که اگر آنها داخل کشور ...
جزئیات بسته حمایتی جدید ایران از پژوهشگران برجسته دنیا
متقاضیان دریافت این گرنت پژوهشی باید فارغ‌التحصیل با درجه عالی از یکی از دانشگاه‌های برتر جهان (100 دانشگاه اول لیست رتبه‌بندی جهانی) بوده و در یکی از مراکز علمی کشور جذب شده و آغاز به کار ...
نوازنده‌ای که هنگام جراحی مغزش گیتار نواخت!
به نقل از بی بی سی، پزشکان از "آبیشک پراساد" خواستند برای درمان "دیستونیا" (اختلال عضلانی) این نوازنده، هر بار که یک مدار "تحریکی" در مغزش ایجاد می‌کنند، گیتار بنوازد. این کار باعث گرفتگی عضلانی دردآور ...