یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
»   سیاسی  »   تکرار ادعاهای بی‌اساس الجبیر علیه ایران
85 views
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۱
تکرار ادعاهای بی‌اساس الجبیر علیه ایران

تکرار ادعاهای بی‌اساس الجبیر علیه ایران

وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی با همتای ایتالیایی خود بار دیگر ایران را حامی تروریسم خواند.

به نقل از اسکای نیوز، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در یک کنفرانس مطبوعاتی با همتای ایتالیایی خود در رم مدعی شد: ایران حامی تروریسم است و نفرت و کینه را شعله‌ور می‌کند.

وی هم‌چنین مدعی شد: ایران در امور داخلی کشورهای منطقه مداخله می‌کند.

الجبیر در این کنفرانس در پاسخ به سوال خبرگزاری رسمی کویت درباره بحران قطر گفت: ما معتقدیم که این بحران باید در چارچوب شورای همکاری‌ (خلیج فارس) حل شود و کشورهای عربی مخالف تروریسم یعنی عربستان، امارات، بحرین و مصر اصولی را مطرح کردند که همه بر سر آنها توافق دارند.

وی در ادامه با اشاره به این‌که ما با صبر و شکیبایی منتظر تغییرات خوب هستیم، گفت: ریاض، ابوظبی، منامه و قاهره خواستار این هستند که دوحه مطالبات آنها را بپذیرد و در غیر این صورت صفحه اختلافات بسته نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه عربستان دو روز پیش نیز در نشست خبری با همتای بلژیکی خود ادعاهایی را علیه ایران مبنی بر تلاش برای دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه‌اش مطرح کرد.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف اول تروریسم در جهان بوده و برای نابودی و ریشه کن کردن این آفت تلاش‌های فراوانی کرده است. عربستان در حالی ایران را حامی تروریسم می‌خواند که خود از آنها حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

وزیر خارجه عربستان در حالی ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم می‌کند که مقامات کشورمان هموار تاکید می‌کنند حضور ما در برخی کشورهای عربی مستشاری و با هدف نابودی تروریست‌ها و به خواست خود آن کشورها است.

هفت مهر سیاسی

اخبار ضد و نقیض درباره استعفای رئیس جمعیت هلال احمر
هفته گذشته  «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد. در ادامه برخورد با تخلفات، از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی بازداشت شد و عصر امروز خبری مبنی بر استعفای «علی اصغر ...
ادعای جدید آمریکا درباره کشتیرانی در خلیج فارس
دولت آمریکا در ادامه رویکرد ایران‌هراسی با طرح ادعایی بی‌اساس ایران را به ایجاد اختلال در روند کشتیرانی در تنگه هرمز و خلیج فارس متهم کرد. به گزارش ایسنا به ...
خرازی: باید ثابت شود شهروند آمریکا بی‌گناه است/ برای وقتی که آمریکا از برجام خارج شود آماده‌ایم
کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و وزیر امور خارجه پیشین ایران، در گفت‌وگو با شبکه فرانس 24 در پاسخ به سوالی درباره اقدام اخیر واشنگتن برای تحریم 18 فرد و نهاد ایرانی، به ...
حضور ایران در مسابقات کماندوهای دریایی ۲۰۱۷ روسیه
به گزارش  اسپوتنیک، این مسابقات در میدان‌های نظامی ناوگان اقیانوس آرام روسیه در استان پریموریه برگزار می‌شود. بر این اساس تا کنون نظامیان چینی وارد محل مسابقات شده‌اند و تفنگداران دریایی ونزوئلا و ایران نیز به ...