شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
»   سیاسی  »   مسکو: لغو تحریم‌های یک جانبه علیه ایران جزو تعهدات برجام است
77 views
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۰
مسکو: لغو تحریم‌های یک جانبه علیه ایران جزو تعهدات برجام است

مسکو: لغو تحریم‌های یک جانبه علیه ایران جزو تعهدات برجام است

وزارت امور خارجه روسیه با تاکید بر اینکه لغو تحریم‌های یک جانبه علیه ایران جزو تعهدات برجام است از تمام طرف‌های این توافق خواست تا به طور کامل و دقیق به توافق هسته‌ای پایبند باشند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مسکو از تمام طرف‌های قرارداد هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ خواست تا به طور جدی و دقیق به این توافق، از جمله به تعهدات در خصوص لغو تحریم‌های یک جانبه علیه تهران پایبند باشند.

کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) روز جمعه در وین با حضور نمایندگان طرف‌های این توافق تشکیل جلسه داد تا به مسائل مربوط به اجرای برجام رسیدگی کند.

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد  در این نشست طرف روس بر اهمیت پایبندی کامل و سخت تمام طرف‌ها به روح و متن برنامه جامع اقدام مشترک و به علاوه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، شامل لغو تحریمهای یک جانبه علیه ایران تاکید کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: هر اقدامی که مخالف این اصل باشد اعتبار برجام را تضعیف می‌کند و به همکاری اقتصادی بین‌المللی آسیب می زند.

به گزارش اسپوتنیک، دولت آمریکا هفته گذشته تحریم‌هایی را علیه ۱۸ فرد و نهاد ایرانی به بهانه ارتباط آنها با برنامه موشکی این کشور اعمال کرد.

هفت مهر سیاسی

اخبار ضد و نقیض درباره استعفای رئیس جمعیت هلال احمر
هفته گذشته  «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد. در ادامه برخورد با تخلفات، از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی بازداشت شد و عصر امروز خبری مبنی بر استعفای «علی اصغر ...
ادعای جدید آمریکا درباره کشتیرانی در خلیج فارس
دولت آمریکا در ادامه رویکرد ایران‌هراسی با طرح ادعایی بی‌اساس ایران را به ایجاد اختلال در روند کشتیرانی در تنگه هرمز و خلیج فارس متهم کرد. به گزارش ایسنا به ...
خرازی: باید ثابت شود شهروند آمریکا بی‌گناه است/ برای وقتی که آمریکا از برجام خارج شود آماده‌ایم
کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و وزیر امور خارجه پیشین ایران، در گفت‌وگو با شبکه فرانس 24 در پاسخ به سوالی درباره اقدام اخیر واشنگتن برای تحریم 18 فرد و نهاد ایرانی، به ...
حضور ایران در مسابقات کماندوهای دریایی ۲۰۱۷ روسیه
به گزارش  اسپوتنیک، این مسابقات در میدان‌های نظامی ناوگان اقیانوس آرام روسیه در استان پریموریه برگزار می‌شود. بر این اساس تا کنون نظامیان چینی وارد محل مسابقات شده‌اند و تفنگداران دریایی ونزوئلا و ایران نیز به ...