پنجشنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
»   سیاسی  »   چرا بی‌وفایی به برجام از طرف مسئولان پاسخ داده نشد؟
90 views
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۲
چرا بی‌وفایی به برجام از طرف مسئولان پاسخ داده نشد؟

چرا بی‌وفایی به برجام از طرف مسئولان پاسخ داده نشد؟

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: متاسفانه برجام، هولوکاستی شده که کسی حتی حق حرف زدن درباره آن را ندارد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در نطق میان‌دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با گرامی‌داشت ۲۳ تیرماه سال ۷۸، گفت: این روز یادآور حضور مردم با ایمان و غیور ایران اسلامی برای مقابله با تلاش دشمن در جنگ نرم علیه نظام است. دشمن خیال می‌کرد با رحلت امام فروپاشی نظام را می‌تواند کلید بزند و بر اساس مدل‌هایی در برخی مناطق از جمله اتحاد جماهیر شوروی، این توطئه را برای ایران تدارک می‌دیدند اما مردم شهیدپرور جلوی این فتنه را گرفتند.

وی متذکر شد: حضور مردم با هدایت‌های رهبری تنها امری است که جلوی فتنه‌های بزرگ‌تر را می گیرد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی گفت: هنوز سوالات مردم پاسخ داده نشده و پشت پرده‌های آن برای نمایندگان معلوم نشده است که جمهوری اسلامی در قبول این سند چه دستاوردهایی داشته است؟ برجام کهنه پیراهنی بود که با بیست و چند وصله‌ای که از سوی شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی و مقام معظم رهبری بر آن زدند، بخشی از سوراخ‌های آن پوشیده شد اما بی‌وفایی و نقض صریح آمریکا و اروپا نه تنها از طرف مسئولان و رییس‌جمهور و وزارت خارجه مقابله به مثل نشد بلکه در داخل کشور فضایی ایجاد شد که کسی راجع به آن نباید صحبت کند.

پژمانفر ادامه داد: این فضا بنده را یاد فضای مشابهی درباره هولوکاست در آمریکا و اروپا انداخت. متاسفانه برجام، هولوکاستی شده که کسی حتی حق حرف زدن درباره آن را ندارد. امروز که بازار الگوگیری از اروپا و آمریکا به شدت رونق پیدا کرده مثل سند ۲۰۳۰ و امثال آن، مردم ایران نگرانند که در ایران هم اگر کسی بخواهد راجع به مباحث برجام وارد شود، همان معامله‌ای که در اروپا و آمریکا به وارد شوندگان به موضوع هولوکاست صورت می‌گیرد در اینجا صورت گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس خطاب به وزارت کشور، متذکر شد: مشکلات سهام‌داران پدیده مسئله‌ای نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت. شما برند و اعتبار این مجموعه را صدمه زدید و مردم و سرمایه‌گذاران امروز ترسانیده شده‌اند که در این مجموعه سرمایه‌گذاری کنند، باز می‌گویید به ما ربطی ندارد؟

پژمانفر تعیین تکلیف برای پرداخت حق‌الزحمه اعضای شورای حل اختلاف را ضرورتی اساسی دانست که موجب کاهش فساد در دستگاه قضایی می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی نشدن اعتبارات لازم در این خصوص در لایحه بودجه این خدمتگزاران را ناامید کرده است. حداقل بگذارید بخشی از درآمد این شوراها در جهت پرداخت حقوق این عزیزان مصرف شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی خطاب به رییس کل بانک مرکزی متذکر شد: اگر در یک پس‌کوچه یک بقالی فعال شود چندین دستگاه برای ادامه کار آن واحد صنفی، جلوگیری می‌کنند شما با چه مبنایی می‌گویید که موسسات مالی و اعتباری غیرقانونی کار کرده‌اند؟ آیا قانون همان است که دستگاه شما فقط مجوز بدهد؟ آیا قانون شما هستید؟ در صورت عدم پاسخگویی به خواسته های مردم بدانید شما هستید که این کار را با تصمیم بی‌حساب خود امنیتی کرده‌اید.

نماینده مردم مشهد در مجلس خطاب به رییس‌جمهور خواستار پیگیری آزمون استخدامی ۳۰۰۰ نفر در موسسه ثامن‌الحجج شد.

هفت مهر سیاسی

اخبار ضد و نقیض درباره استعفای رئیس جمعیت هلال احمر
هفته گذشته  «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد. در ادامه برخورد با تخلفات، از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی بازداشت شد و عصر امروز خبری مبنی بر استعفای «علی اصغر ...
ادعای جدید آمریکا درباره کشتیرانی در خلیج فارس
دولت آمریکا در ادامه رویکرد ایران‌هراسی با طرح ادعایی بی‌اساس ایران را به ایجاد اختلال در روند کشتیرانی در تنگه هرمز و خلیج فارس متهم کرد. به گزارش ایسنا به ...
خرازی: باید ثابت شود شهروند آمریکا بی‌گناه است/ برای وقتی که آمریکا از برجام خارج شود آماده‌ایم
کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و وزیر امور خارجه پیشین ایران، در گفت‌وگو با شبکه فرانس 24 در پاسخ به سوالی درباره اقدام اخیر واشنگتن برای تحریم 18 فرد و نهاد ایرانی، به ...
حضور ایران در مسابقات کماندوهای دریایی ۲۰۱۷ روسیه
به گزارش  اسپوتنیک، این مسابقات در میدان‌های نظامی ناوگان اقیانوس آرام روسیه در استان پریموریه برگزار می‌شود. بر این اساس تا کنون نظامیان چینی وارد محل مسابقات شده‌اند و تفنگداران دریایی ونزوئلا و ایران نیز به ...