شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
»   بین الملل  »   انتشار فهرست ۱۷۳ مظنون داعشی توسط اینترپل
79 views
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۲
انتشار فهرست ۱۷۳ مظنون داعشی توسط اینترپل

انتشار فهرست ۱۷۳ مظنون داعشی توسط اینترپل

براساس گزارش‌ها، پلیس اینترپل فهرستی از ۱۷۳ مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش که برای بمب‌گذاری در حملات انتحاری در اروپا آموزش دیده‌اند، توزیع کرده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه گاردین گزارش داد: این فهرست که در تاریخ ۲۷ مه منتشر شده با استفاده از اطلاعات به دست آمده از “مخفیگاه‌های گروه تروریستی داعش” تهیه شده است.

این فهرست شامل اسامی مظنون‌ها، تاریخ استخدام، آخرین آدرس محل سکونت، مسجد محل رفت و آمدنشان و نام مادر و هرگونه تصویری از آنها است.

این فهرست افراط‌گرایان را به افرادی که برای ساخت و کار گذاشتن بمب‌های دست‌ساز به منظور ایجاد تلفات و جراحت‌های جدی آموزش دیده‌اند، توصیف کرده است.

گاردین گزارش داد: گمان برده می‌شود این افراد می‌توانند سفرهای بین‌المللی داشته باشند تا در فعالیت‌های تروریستی شرکت کنند.

این روزنامه نوشته که اطلاعات مربوط به این فهرست از جانب مقام‌های اطلاعاتی آمریکا جمع آوری و پس از آن تحویل اف‌بی‌آی شده و اف‌بی‌آی آن را برای انتشار در اختیار اینترپل قرار داده است.

هفت مهر بین الملل

شرکت نفتی رکس تیلرسون به دلیل نقض تحریم‌های روسیه جریمه شد
بعد از اینکه روسیه در سال ۲۰۱۴ کریمه را از اوکراین جدا و به خاک خود ضمیمه کرد، آمریکا دست به تحریم این کشور زد. بر اساس اسناد موجود اکسون موبیل در سال 2014  با ایگور ...
واکنش وزیر دادگستری آمریکا به انتقادهای ترامپ
جف سشنز در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا قصد استعفا از وزارت دادگستری را ندارد گفت: من معتقدم خدمت در وزارت دادگستری مایه افتخار است. قصد دارم تا هر زمان ...
کشته شدن دو معترض دیگر در تظاهرات علیه مادور در ونزوئلا
به نقل از نشریه لپوئن، در جریان درگیری در اعتصاب سراسری مخالفان طرح نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای تغییر قانون اساسی، دو تظاهر کننده دیگر کشته شدند. این دو تظاهر کننده که 24 ...
ده‌ها زخمی در درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در مراکش
به نقل از خبرگزاری فرانسه، 72 تن از نیروهای امنیتی در اثر پرتاب سنگ و اشیاء دیگر زخمی شدند و 11 تن از تظاهر کنندگان نیز به دلیل استفاده پلیس از گاز اشک آور ...