دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
»   بین الملل  »   واکنش وزیر دادگستری آمریکا به انتقادهای ترامپ
81 views
۳۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۳
واکنش وزیر دادگستری آمریکا به انتقادهای ترامپ

واکنش وزیر دادگستری آمریکا به انتقادهای ترامپ

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا در واکنش به انتقادهای تند دونالد ترامپ گفت، عاشق شغلش است و قصد دارد به خدمت در این سمت ادامه دهد.

جف سشنز در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا قصد استعفا از وزارت دادگستری را ندارد گفت: من معتقدم خدمت در وزارت دادگستری مایه افتخار است. قصد دارم تا هر زمان که صلاح باشد به خدمت در این شغل ادامه دهم.

این اظهارات سشنز پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در صحبت‌های تندی گفت، اگر می‌دانست جف سشنز، وزیر دادگستری خود را از تحقیقات درباره روسیه کنار می‌کشد، او را برای این سمت انتخاب نمی‌کرد.

ترامپ به نیویورک تایمز گفت: رفتار سشنز نسبت به رئیس‌جمهور کشورش بسیار غیرمنصفانه بود.

سشنز بعد از تایید آنکه با سفیر روسیه ملاقات داشته، خود را از تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا کنار کشید.

جف سشنز دومین مقام بلندپایه کابینه دونالد ترامپ بود که به واسطه تماس با مقام‌های روس درگیر این رسوایی سیاسی شد. پیشتر مایکل فلن، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ هم به دلیل تماسش با سفیر روسیه مجبور به استعفا شد. در حال حاضر پسر دونالد ترامپ هم در ارتباط با ملاقاتش با یک وکیل روس تحت فشار است.

دونالد ترامپ همچنین گفت، جف سشنز در نشست بررسی صلاحیتش در سنا “جواب‌های بدی” داد.

به گزارش بی.بی.سی، سشنز یکی از اولین حامیان ترامپ در کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ و مشاور ارشد او درامور سیاسی و امنیت ملی بود.

سشنز قاعدتا می‌بایست در کنار تحقیقات کنگره، تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره ادعای دخالت روسیه درانتخابات را هدایت می‌کرد اما کناره‌گیری او نهایتا به انتصاب رابرت مولر به عنوان بازپرس ویژه این پرونده منجر شد.

ترامپ در مصاحبه با نیویورک تایمز خشم خود را از این مساله نشان داد و گفت: نباید یک مامور ویژه در این خصوص منصوب می‌شد… سشنز نباید کنار می‌کشید، و اگر می‌خواست استعفا دهد، قبل از اینکه مقام وزارت دادگستری را بگیرد باید به من می‌گفت تا من فرد دیگری را برمی‌گزیدم.

ترامپ همچنین به حضور سشنز در جلسه بررسی صلاحیتش در سنا پرداخت، که در آن سشنز هر گونه ملاقات با هر شخص روسی را انکار کرده بود، اما او بعدتر فاش کرد که سرگئی کیسلیاک سفیر روسیه را ملاقات کرده است.

او گفت که تحقیقات دادگستری در مورد ادعای دخالت روسیه در انتخابات پر از تعارض وظایف با منافع شخصی بود، خصوصا که مولر خواسته بود، جایگزین جیمز کومی شود که از ریاست اف‌بی‌ای اخراج شده بود، شود.

ترامپ گفت: تعارضهای زیادی وجود داشتند که من نگفته‌ام اما در زمان دیگری خواهم گفت.

ترامپ به مولر در مورد انحراف از وظایفش هشدار داد اما دوباره گفت فکر نمی‌کند که شخصا مورد تحقیق قرار بگیرد.

هفت مهر بین الملل

انتشار فهرست ۱۷۳ مظنون داعشی توسط اینترپل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه گاردین گزارش داد: این فهرست که در تاریخ ۲۷ مه منتشر شده با استفاده از اطلاعات به دست آمده از "مخفیگاه‌های گروه تروریستی داعش" تهیه شده است. این فهرست شامل ...
شرکت نفتی رکس تیلرسون به دلیل نقض تحریم‌های روسیه جریمه شد
بعد از اینکه روسیه در سال ۲۰۱۴ کریمه را از اوکراین جدا و به خاک خود ضمیمه کرد، آمریکا دست به تحریم این کشور زد. بر اساس اسناد موجود اکسون موبیل در سال 2014  با ایگور ...
کشته شدن دو معترض دیگر در تظاهرات علیه مادور در ونزوئلا
به نقل از نشریه لپوئن، در جریان درگیری در اعتصاب سراسری مخالفان طرح نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای تغییر قانون اساسی، دو تظاهر کننده دیگر کشته شدند. این دو تظاهر کننده که 24 ...
ده‌ها زخمی در درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در مراکش
به نقل از خبرگزاری فرانسه، 72 تن از نیروهای امنیتی در اثر پرتاب سنگ و اشیاء دیگر زخمی شدند و 11 تن از تظاهر کنندگان نیز به دلیل استفاده پلیس از گاز اشک آور ...