یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
»   سوریه / لبنان / عراق  »   پزشکی قانونی و سردخانه‌های موصل روزانه پذیرای ۴۰ جسد به دلیل تروریسم داعشی
70 views
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۸
پزشکی قانونی و سردخانه‌های موصل روزانه پذیرای ۴۰ جسد به دلیل تروریسم داعشی

پزشکی قانونی و سردخانه‌های موصل روزانه پذیرای ۴۰ جسد به دلیل تروریسم داعشی

همزمان با پایان یافتن جنگ در موصل، جمع‌آوری اجساد و کالبدشکافی آنها آغاز شده و سردخانه‌های موصل تقریبا از اجساد کسانی که به دست داعش کشته شده‌اند، پر شده است.

به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سردخانه‌های موصل پر از اجساد کشته شدگان است و کارمندان سالن تشریح یا کالبدشکافی پزشکی قانونی تلاش می‌کنند هر چه سریع‌تر کشته شدگان را تعیین هویت کرده و دفن کنند تا جا برای اجسادی که تعدادشان بسیار زیاد است، باز شود.

از طرف دیگر نیز شهروندان تلاش می‌کنند پس از گذشت ۹ ماه از شروع جنگ، شهر را پاکسازی کنند.

یکی از کارمندان سالن تشریح و کالبدشکافی اظهار داشت، خون‌های زیادی در موصل ریخته شده به طوریکه در عراق تا امروز دو رودخانه وجود داشت و امروز شاهد سومین رودخانه یعنی “رود خون” هستیم.

امکان شناسایی و تخمین اجمالی تعداد کشته‌شدگان و مجروحان وجود ندارد، اما کالبدشکافان و کارمندان بخش امداد و نجات می‌گویند، روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ جسد به سردخانه منتقل می‌شوند که بیشتر آنها در حملات هوایی که با هدف اخراج تروریست‌ها از شهر انجام شده، کشته شده‌اند.

در یکی از سردخانه‌ها اجسادی وجود دارند که در ماه ژوئن توسط تک‌تیراندازان داعش کشته شده‌اند، آنها به شکل ماهرانه‌ای پشت کارخانه تولید نوشیدنی‌های گازدار در کمین می‌نشستند و غیرنظامیان را که به سمت نیروهای امنیتی عراق فرار می‌کردند، می‌کشتند.

زنی در سردخانه جسدی را به عنوان جسد مادرش شناسایی کرد و گفت: از یک ماه و نیم پیش به دنبال جسد مادرم می‌گشتم. این جسد شباهتی به مادرش نداشت اما وی از طریق لباس‌ها و محتویات جیب آن، جسد مادرش را شناسایی کرد.

همچنین به گفته کارمند کالبدشکافی، مردی یک پای لاغری را در لباسی خاکی به سردخانه آورد که بستگانش هویت آن را از روی جورابی که به هنگام کشته شدنش پوشیده بود، شناسایی کردند.

دکتر مظهر العمری، مدیر سردخانه شرق موصل گفت: تعداد اجساد بیشتر از انتظار ماست، همچنین ما امیدوار بودیم که تعداد اجساد کم شود، اما تاکنون کاهش نیافته است.

هفت مهر سوریه / لبنان / عراق

کشف زندان متعلق به داعش در مرکز موصل
پلیس فدرال عراق در بیانیه‌ای به شبکه سومریه نیوز اعلام کرد: یگانی از تیپ پنجم پلیس، زندانی بزرگ متعلق به داعش در منطقه " الدواسة " واقع در مرکز موصل که به منظور تحقیق و ...
لاوروف: حضور نظامی آمریکا در سوریه “غیرقانونی” است
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با همتای سیرالئونی خود در مسکو گفت: روند بررسی ضوابط اصلی برای تأسیس منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه تکمیل شده ...
حضور بانوی اول سوریه در یک فیلم سینمایی!
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، این منابع اعلام کردند که أسماء اسد، همسر بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در فیلمی سینمایی با رویکرد ترغیب جوانان سوریه که تلاش می‌کند به مساله پیامدهای جنگ در ...
آغاز عملیات حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه برای پاکسازی مرزهای دو کشور
به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یک فرمانده نظامی سوری اعلام کرد که حزب الله لبنان مقرهای گروه‌های مسلح در مناطق اطراف شهرک عرسال در شرق لبنان را در راستای این عملیات هدف ...