پنجشنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
»   جهان  »   هشدار آمریکا به طرف‌های درگیر در سودان جنوبی برای پایان دادن به تنش
83 views
۳۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۲
هشدار آمریکا به طرف‌های درگیر در سودان جنوبی برای پایان دادن به تنش

هشدار آمریکا به طرف‌های درگیر در سودان جنوبی برای پایان دادن به تنش

آمریکا به سودان جنوبی برای رسیدن به یک طرح صلح جدید هشدار داد و اعلام کرد که اگر دوطرف راهی برای پایان جنگ نیابند، دست به اقداماتی علیه آنها می‌زند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا به سودان جنوبی هشدار داد که هر چه سریعتر به یک طرح صلح جدید دست پیدا کند تا توافق صلحی که در سال ۲۰۱۵ منعقد اما اجرا نشد، تحکیم یابد.

میشل سیزون، معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل در جلسه‌ای با اعضای شورای امنیت این سازمان اظهار کرد که واشنگتن مجددا از توافق صلح که دو سال پیش امضاء شد، حمایت خواهد کرد و به جوبا شانس دیگری خواهد داد تا به جنگ‌های داخلی که باعث جدایی در کشور از چهار سال پیش تاکنون شده، خاتمه دهد.

میشل سیزون، همچنین در شورای امنیت بیان کرد: زمان اقدام فرا رسیده است. این طرح که توسط مسئولین فرادولتی برای توسعه تصویب شده است آخرین شانس نجات توافق صلح است.

وی همچنین گفت: اگر مسئولین سودان جنوبی در این مجمع شرکت نکنند آمریکا می‌بایست در موضع و حمایت خود درباره توافق صلح تجدیدنظر کند.

معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین اظهار کرد که شورای امنیت صبر می‌کند ولی هیچ چیز در سودان جنوبی تغییر نخواهد کرد.

هفت مهر جهان

دوترته: زشتی‌های آمریکا را دیده‌ام، به آنجا نمی‌روم
به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین در جدیدترین لفاظی‌اش علیه آمریکا در یک نشست خبری که روز جمعه برگزار شد به تهدیدها از سوی "جیم مک‌گاورن"، یکی از اعضای کنگره ...
ریابکوف: تحریم‌های آمریکا بر ضد روسیه لغو نخواهند شد
سرگئی ریابکوف در گفت‌وگو با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: ما از تحریماتی که اکنون وضع شده‌اند و می‌شوند آگاهیم. وی افزود: روسیه اگر هر کاری که انجام دهد و اعلام کند که با تمام خواسته‌های ...
زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست/ آمادگی‌ها برای برگزاری روز خشم فلسطین
در پی حمله نظامیان اسرائیلی به نمازگزاران فلسطینی پس از اقامه نماز عشا مقابل باب الاسباط، درگیری شدیدی میان دو طرف در این منطقه به وقوع پیوست که دامنه درگیری‌ها گسترده‌تر شد و به دیگر ...
نتانیاهو از سیاست “احمقانه” اتحادیه اروپا علیه اسرائیل انتقاد کرد
به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی که جنجالی شده است، گفت: اتحادیه اروپا تنها نهادی از کشورها در جهان است که برای روابط با اسرائیل شرط می‌گذارد و ...