دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
»   افغانستان  »   سقوط ۴ پاسگاه نیروهای امنیتی در نتیجه حمله گروهی طالبان در شمال افغانستان
68 views
۳۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۶
سقوط ۴ پاسگاه نیروهای امنیتی در نتیجه حمله گروهی طالبان در شمال افغانستان

سقوط ۴ پاسگاه نیروهای امنیتی در نتیجه حمله گروهی طالبان در شمال افغانستان

مقامات افغان در شمال افغانستان اعلام کردند که در نتیجه حملات طالبان در ولایت فاریاب، نیروهای امنیتی افغان عقب‌نشینی کرده و چهار پاسگاه امنیتی به دست این گروه سقوط کرده است.

مقامات امنیتی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان اعلام کردند که در نتیجه حملات گروهی طالبان به مواضع نیروهای امنیتی افغان در شهرستان‌های «بلچراغ» و «دولت‌آباد» در این ۱۲ روستا به همراه ۴ پاسگاه نیروهای امنیتی افغان سقوط کرده است.

«عبدالکریم‌ یورش» سخنگوی پلیس فاریاب ضمن تایید این خبر گفت: طالبان در شهرستان دولت‌آباد چهار پاسگاه پلیس و مناطق «جرقلعه»، «چمن‌ قشلاق»، «کوسه‌ قلعه»، «بازار قلعه» و «کهنه‌بازار» را تصرف کرده‌اند و تا یک کیلومتری مرکز این شهرستان پیشروی کرده‌اند.

وی افزود: در نتیجه عقب‌نشینی نیروهای امنیتی افغان از مناطق«کمرک»، «سرسیخ»، «شورابک»، «نوآباد»، «چغاتک»، «قیرمه» و «قشلاق‌لی» در شهرستان «بلچراغ» این مناطق به تصرف طالبان درآمده‌ است.

به گفته سخنگوی فرماندهی پلیس این ولایت در درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی افغان در این ولایت چهار سرباز پلیس زخمی شده‌اند.

این عقب‌نشینی در حالی صورت گرفته است که بازپس‌گیری این مناطق برای نیروهای امنیتی افغان به راحتی ممکن نخواهد بود.

از سویی هم «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که این گروه حدود هفت پاسگاه امنیتی و مناطق وسیعی را در ولایت فاریاب تصرف کرده‌اند.

این گروه همچنان مدعی شده است که در شهرستان «شاه‌ولیکوت» ولایت قندهار چهار خودروی زرهی را منفجر کرده و ۲۶ نظامی افغان در این انفجار کشته شده‌اند.

همچنان گزارش‌هایی از حملات گسترده طالبان به شهرستان «گرشک» در ولایت هلمند نیز منتشر شده است و درگیری‌ها در این ولایت نیز جریان دارند.

سال گذشته نیز در جنوب افغانستان حدود ۱۱۲ پاسگاه پلیس و ۳۸ پاسگاه ارتش بدون مقاومت به طالبان واگذار شده بود.

هفت مهر افغانستان

پلیس افغانستان: حمله هوایی اشتباه آمریکا جان ۱۲ نیروی امنیتی افغان را گرفت
به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عبدالغفور صافی، رئیس پلیس ولایت هلمند امروز (شنبه) گفت: آمار تلفات حملات هوایی روز جمعه آمریکا پس از بررسی مقر نیروهای امنیتی در ولایت هلمند مشخص شد. آمریکا در بیانیه‌ای تایید ...
آمریکا و چین تعهد کتبی برای نظارت توافق مشترک کابل _اسلام‌آباد نداده‌اند
وزارت دفاع افغانستان چند روز قبل اعلام کرد بر اساس توافق صورت گرفته برای راه‌اندازی عملیات مشترک میان افغانستان و پاکستان با پادرمیانی چین و آمریکا، اسلام‌آباد مکلف است تا در داخل شهرهای بزرگ ...
ترامپ در دیدار با کهنه سربازان: می‌خواهم بدانم ۱۷ سال در افغانستان چه کردیم!
به نقل از پایگاه واشنگتن تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: نزدیک به ۱۷ سال است که آنجا هستیم و می‌خواهم این موضوع را بفهمم که علت این حضور ۱۷ ساله چه بوده است و ...
فرمانده آمریکایی: دستگیری زنده بن‌لادن کاملا امکان‌پذیر بود
دریادار ویلیام مک ریون، رئیس پیشین فرماندهی عملیات ویژه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی، با اشاره به عملیات ویژه برای بازداشت بن‌لادن گفت: عملیات سال ۲۰۱۱ بسیار خوب پیش رفت. همانگونه که انتظار ...