یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
»   سیاسی, مطالب ویژه  »   حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران
85 views
۳۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۵
حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران

حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران

یک رسانه عربی اعلام کرد که عربستان از تصمیمات جدید کویت علیه ایران حمایت کرده است.

به نقل از اسکای نیوز، یکی از مسئولان وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که کشور عربستان از تصمیمات جدید دولت کویت علیه هیات دیپلماسی ایران در کویت به طور کامل حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، دولت کویت مدعی شد که باند تروریستی العبدلی با ایران ارتباط دارد و ۱۴ نفر از این باند پس از صدور حکمشان از سوی دادگاه رسیدگی از طریق دریا به ایران فرار کرده‌اند.

در این راستا دولت کویت سفیر جمهوری اسلامی ایران را احضار و به وی ابلاغ کرد که تعداد دیپلمات‌های ایرانی باید کاهش و رایزنی فرهنگی ایران در کویت تعطیل و هیچ فعالیتی میان کمیته‌های مشترک دو کشور نمی‌ماند.

شیخ محمد العبدالله،‌ وزیر دولت در امور کابینه و وزیر اطلاع رسانی کویت مدعی شد که این اقدامات کویت در راستای حفظ حقوق کویت اتخاذ شد.

در عین حال که برخی منابع روز پنجشنبه مدعی شدند، دولت کویت از سفیر ایران خواسته است که ظرف ۴۵ روز سرزمین آنان را ترک کند، اما یک منبع عالی رتبه از وزارت خارجه کویت این خبر را تکذیب کرد و اعلام کرد که ما به اتخاذ اقدامات دیپلماتیک دیگر اکتفا می‌کنیم.

بر اساس این گزارش،‌ یک مسوول وزارتی کویتی اعلام کرد که پس از صدور حکم دادگاه رسیدگی در رابطه با باند العبدلی و متهم شدن ایران در ارتباط داشتن با این باند وزارت خارجه کویت اقدامات لازم را اتخاد کرد و به سفیر ایران ابلاغ شد که تعداد دیپلمات‌های ایرانی باید کاهش،‌ دفاتر فنی وابسته به سفارت تعطیل و کمیته‌های مشترک از این پس هیچ فعالیتی با هم انجام نمی‌دهند.

این مسوول کویتی در ادامه از به وجود آمدن اختلافات در روابط میان دو کشور ابراز تاسف کرد.

هفت مهر سیاسی  , مطالب ویژه

حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران
متعه یا نکاح منقطع یا ازدواج موقت که به صیغه یا ازدواج انقطاعی هم گفته می شود نوعی از ازدواج است که درآن عقد ازدواج برای مدت معین و محدود و با مهریه ای معلوم بین زن ...
حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران
دولت در طول سال ارقام بالایی بابت یارانه به کالا و خدمات پرداخت می‌کند، ‌اما آنچه که دیده می‌شود و اذهان عمومی به آن توجه می‌کنند، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است که ظاهرا بسیار ناچیز بوده ...
حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران
چند روز پیش در چهلمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه، مباحثی درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی مطرح شد و این شائبه را به وجود آورد که دولت برنامه‌هایی را برای افزایش قیمت بنزین ...
حمایت عربستان از اقدامات کویت علیه ایران
بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب کرده است ساعاتی پیش مصطفی خان کرمی معاون فروش ایران خودرو توسط مدیرعامل ایران خودرو برکنار و به جایش محسن ناقدی به جای وی انتخاب شد. پس از ...