شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
»   سیاسی, مطالب ویژه  »   برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است
72 views
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۴۹
برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است

برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است

وزیر خارجه انگلیس به‌مناسبت دومین سالروز امضای توافق برجام، ضمن تاکید بر کارآمدی برجام، اعلام کرد که این توافق بهترین گزینه برای جامعه‌ی جهانی است.

به نقل از واشنگتن پست، وزیر امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت دومین سالروز امضای برجام، گفت: انگلیس به همراه سایر اعضای جامعه جهانی به تلاش ادامه خواهد داد تا تضمین کند اجرای توافق به موفقیت منجر خواهد شد و دستاوردهای واقعی برای امنیت جهانی و منع گسترش هسته‌ای در کنار منافع ملموس برای ایرانیان خواهد داشت.

در ادامه‌ی این بیانیه آمده است: تصور کنید که مقامات ایران تنها چند هفته یا چند ماه با دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله داشتند، در آن صورت یک مشکل جدید به بحران‌های خاورمیانه اضافه می‌شد. به نظر ما برجام موثر بوده است و بهترین گزینه برای جامعه‌ی جهانی است.

به گزارش ایسنا، مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن تاکید بر صلح‌آمیز بودن برنامه‌ی هسته‌ای کشورمان، ادعاهای واهی غربی‌ها در این‌باره را رد کرده‌اند.

این بیانیه می‌افزاید: ایران پیش از امضای برجام در حال ساخت سانتریفیوژهای بیشتر بود و ممکن بود زمانی که برای ساخت سلاح هسته‌ای نیاز دارد، تا چند هفته کاهش یابد. امروز ایران به واسطه‌ی برجام حداقل یک‌سال تا ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد. بازرسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که تاکنون ایران به برجام پایبند مانده است.

به گفته‌ی جانسون، ایران بدون وجود برجام بیشترین آزادی عمل را در برنامه‌ی هسته‌ای خود می‌یافت. برجام هرگز قرار نبود همه‌ی مشکلات ما با ایران را حل کند. هم اکنون دخالت‌های ایران باعث ایجاد بحران در یمن و سوریه شده است. من احساس آمریکا نسبت به نقش مداخله‌جویانه ایران در منطقه را درک می‌کنم و انگلیس کنار این کشور در مقابله با دخالت‌های ایران در منطقه خواهد ایستاد.
به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که غرب پشتیبانی تسلیحاتی و مالی از تروریسم را توسط برخی کشورهای عربی منطقه نادیده می‌گیرد.

هفت مهر سیاسی  , مطالب ویژه

برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است
متعه یا نکاح منقطع یا ازدواج موقت که به صیغه یا ازدواج انقطاعی هم گفته می شود نوعی از ازدواج است که درآن عقد ازدواج برای مدت معین و محدود و با مهریه ای معلوم بین زن ...
برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است
دولت در طول سال ارقام بالایی بابت یارانه به کالا و خدمات پرداخت می‌کند، ‌اما آنچه که دیده می‌شود و اذهان عمومی به آن توجه می‌کنند، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است که ظاهرا بسیار ناچیز بوده ...
برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است
چند روز پیش در چهلمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه، مباحثی درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی مطرح شد و این شائبه را به وجود آورد که دولت برنامه‌هایی را برای افزایش قیمت بنزین ...
برجام بهترین گزینه برای جامعه جهانی است
بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب کرده است ساعاتی پیش مصطفی خان کرمی معاون فروش ایران خودرو توسط مدیرعامل ایران خودرو برکنار و به جایش محسن ناقدی به جای وی انتخاب شد. پس از ...