یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
»   اقتصادی  »   تداوم افزایش قیمت طلای جهانی در هفته جاری
113 views
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۶
تداوم افزایش قیمت طلای جهانی در هفته جاری

تداوم افزایش قیمت طلای جهانی در هفته جاری

در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز، کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند.

معامله‌گران و تحلیل‌گران با اشاره به جنجال‌های سیاسی پیرامون دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، و همچنین ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا و بهبود عوامل فنی انتظار دارند طلا در هفته جاری به قیمت بالاتری صعود کند.

در نظرسنجی طلای کیتکونیوز برای هفته جاری، ۱۸ کارشناس شرکت کردند که از میان آنها ۱۳ نفر یا ۷۲ درصد افزایش قیمت طلا و ۴ نفر یا ۲۲ درصد ثابت ماندن قیمت طلا را پیش‌بینی کرده‌اند، در حالی که تنها یک نفر یا شش درصد انتظار داشت قیمت طلا کاهش پیدا کند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو از سرمایه‌گذاران خرد، ۹۷۴ نفر شرکت کردند که از میان آن ۵۶۷ نفر یا ۵۸ درصد افزایش قیمت طلا تا پایان هفته جاری را پیش‌بینی کردند و ۲۶۹ نفر یا ۲۸ درصد انتظار داشتند طلا کاهش پیدا کند در حالی که ۱۳۸ نفر یا ۱۴ درصد نسبت به حرکت قیمت طلا نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته، ۶۸ درصد از کارشناسان وال‌ استریت و ۴۹ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند که نظر درستی بود. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با ۹.۴۰ دلار یا ۰.۸ درصد افزایش، در ۱۲۵۴.۹۰ دلار بسته شد که بالاترین قیمت در سه هفته گذشته بود. طلا برای کل هفته ۲.۲ درصد افزایش داشت که دومین افزایش هفتگی متوالی بود. هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۸ درصد افزایش یافت و در ۱۲۵۵.۰۱ دلار ایستاد که بالاترین قیمت از ۲۶ ژوئن بود و بزرگترین افزایش هفتگی از ماه مه را رقم زد.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، کارشناسان وال استریت ۱۷ بار از ۲۷ بار حرکت قیمت طلا را به درستی پیش‌بینی کرده‌اند که میزان درستی پیش‌بینی آنها را به ۶۳ درصد می‌رساند. در حالی که سرمایه‌گذاران ۱۶ بار از ۲۶ بار حرکت قیمت طلا را به درستی پیش‌بینی کرده‌اند که میزان جهت پیش بینی آنها را به ۶۲ درصد می‌رساند.

به گفته جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکونیوز، عوامل فنی برای افزایش قیمت طلا مثبت شده اند و قیمتها در نمودار روزانه روند صعودی پیدا کرده اند.

آدام بوتون، تحلیلگر ارزی در وب سایت فارکس انتظار دارد در شرایطی که دلار آمریکا تحت فشار نزولی قرار دارد، روند بهبود قیمت طلا از پایین‌ترین رکورد چند ماه اخیر که اوایل ماه جاری شاهد بود، بهبود پیدا کند.

شاخص دلار آمریکا ICE که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ دنبال می کند، روز جمعه ۰.۴ درصد کاهش یافت و از ابتدای ماه جاری تاکنون حدود ۱.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گفته استفن آینس، مدیر معاملات شرکت OANDA در سنگاپور، تشدید نگرانی‌های سیاسی پیرامون ارتباط کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با روسیه در حال حاضر عامل حمایت کننده از قیمت‌های طلا است. از سوی دیگر یورو پس از اینکه ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا اظهار کرد این بانک مرکزی تعدیل برنامه محرک مالی خود را در پاییز بررسی می‌کند، نزدیک به بالاترین رکورد دو سال گذشته در برابر دلار آمریکا صعود کرد. ضعیف شدن دلار، معاملات طلا را که به این ارز انجام می شود، برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر می‌کند. آنچه که در حال حاضر مشاهده می شود، وجود ریسک‌های سیاسی در آمریکا است. شکست‌های مکرر حزب جمهوریخواه برای اصلاح سیستم درمانی و تحقیقات متعدد کنگره و فدرال درباره روابط کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه نیز بر شش ماه نخست حضور وی در کاخ سفید سایه افکنده است.

هفت مهر اقتصادی

یارانه نجومی۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی را چه کسی می‌گیرد؟
دولت در طول سال ارقام بالایی بابت یارانه به کالا و خدمات پرداخت می‌کند، ‌اما آنچه که دیده می‌شود و اذهان عمومی به آن توجه می‌کنند، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است که ظاهرا بسیار ناچیز بوده ...
یارانه نجومی۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی را چه کسی می‌گیرد؟
چند روز پیش در چهلمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه، مباحثی درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی مطرح شد و این شائبه را به وجود آورد که دولت برنامه‌هایی را برای افزایش قیمت بنزین ...
معاون فروش ایران خودرو بازداشت شد
بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب کرده است ساعاتی پیش مصطفی خان کرمی معاون فروش ایران خودرو توسط مدیرعامل ایران خودرو برکنار و به جایش محسن ناقدی به جای وی انتخاب شد. پس از ...
نشانه‌های رونق کلنگی‌ها
نخستین نشانه ها برای تغییر ضعف خفیف مالکان خانه های کلنگی شهر تهران به صاحبان "دست بالا" در توافق ساخت مشارکتی با سه پیش زمینه افزایش ۳۷ درصدی پروانه ساختمانی در زمستان قبل، رشد ۲ ...