شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
»   اقتصادی  »   اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم کشور
59 views
۲۹ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۶
اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم کشور

اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم کشور

رئیس سازمان نوسازی و گسترش از اجرای ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم کشور خبر داد.

معظمی، در حاشیه بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی در اسفراین گفت: هرچند قانون گذار این سازمان را مکلف نکرده که در مناطق محروم سرمایه گذاری کند اما این سازمان هم اکنون ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه را در این مناطق در حال انجام است.

وی افزود: این سازمان به دنبال آن است که اگر بخش خصوصی در منطقه ای تمایل به سرمایه گذاری ندارد و یا اینکه تمایل به سرمایه گذاری با بخش دولتی دارد، با آن ها در اجرای پروژه مشارکت کند.

معظمی ادامه داد: نقش سازمان گسترش و نوسازی بنگاه و بنگاه داری نیست بلکه کمک به توسعه برای ایجاد ثروت است.

وی اظهار کرد: بعد از برجام ۲۸ موافقت نامه نیز با سرمایه گذار خارجی امضاء شده که تاکنون هشت فقره تبدیل به قرار داد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: این قرار دادها برای مشارکت در صنایعی همچون خودرو، صنایع فولادی و…بوده است.

وی تصریح کرد: برنامه امسال این سازمان برای سال جاری سرمایه گذاری شش هزار میلیارد تومانی است که در این راستا ۸۱ هزار شغل در کل کشور ایجاد می شود.

معظمی در پاسخ به این سوال که برنامه این سازمان برای واگذاری واحدهای تولیدی آلومینیای جاجرم، فولاد و لوله گستر اسفراین چه چیزی است؟ گفت: نظر ما بر این است که این واحدهای تولیدی به افرادی واگذار شود که اهلیت و تجربه کافی را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این خوب نیست که در سال تولید و اشتغال واحد تولیدی را واگذار کنیم که اشتغال آن نیز از بین رود.

رئیس سازمان نوسازی و گسترش افزود: طی سال جاری چند پروژه در مجتمع صنعتی اسفراین به پایان می رسد که ۱۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید کشور افزوده می شود.

وی ادامه داد: در واحد تولیدی لوله گستر اسفراین نیز مبلغ سه میلیون دلار برای اجرای پروژه CRA تامین اعتبار شده است.

وی در پایان از بدهی ۱۶۰ میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران به شرکت لوله گستر اسفراین خبر داد و بر پرداخت هر چه سریع تر از سوی مسئولان تاکید کرد.

هفت مهر اقتصادی

یارانه نجومی۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی را چه کسی می‌گیرد؟
دولت در طول سال ارقام بالایی بابت یارانه به کالا و خدمات پرداخت می‌کند، ‌اما آنچه که دیده می‌شود و اذهان عمومی به آن توجه می‌کنند، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است که ظاهرا بسیار ناچیز بوده ...
یارانه نجومی۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی را چه کسی می‌گیرد؟
چند روز پیش در چهلمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه، مباحثی درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی مطرح شد و این شائبه را به وجود آورد که دولت برنامه‌هایی را برای افزایش قیمت بنزین ...
معاون فروش ایران خودرو بازداشت شد
بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب کرده است ساعاتی پیش مصطفی خان کرمی معاون فروش ایران خودرو توسط مدیرعامل ایران خودرو برکنار و به جایش محسن ناقدی به جای وی انتخاب شد. پس از ...
نشانه‌های رونق کلنگی‌ها
نخستین نشانه ها برای تغییر ضعف خفیف مالکان خانه های کلنگی شهر تهران به صاحبان "دست بالا" در توافق ساخت مشارکتی با سه پیش زمینه افزایش ۳۷ درصدی پروانه ساختمانی در زمستان قبل، رشد ۲ ...