جمعه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
»   اجتماعی  »   آغاز به کار 6 مرکز اوتیسم در کشور از امروز
94 views
۲۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۳۷
آغاز به کار ۶ مرکز اوتیسم در کشور از امروز

آغاز به کار ۶ مرکز اوتیسم در کشور از امروز

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا سال ۱۴۳۰ جمعیت سالمندی کشور به ۳۰ میلیون نفر می‌رسد.

علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز نگهداری، آموزش و توانبخشی سالمندان آسایشگاه خیریه کهریزک البرز، اظهار کرد: سالمندی و معلولیت در جامعه امروز  در حال تبدیل به دغدغه و مساله ای مهم است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مددکاری در جامعه ادامه داد: جامعه اگر می خواهد رنگ خوشبختی را ببیند باید به مددکاری و ترویج فرهنگ کمک به هم نوع به شیوه های مختلف توجه کند.

وی افزود: باید به سمت و سویی پیش برویم که هر ایرانی به یک مددکار تبدیل شود.

وی ابراز کرد: در کشور افراد زیادی هستند که به خانه نه به عنوان چهاردیواری ای که از خشت و گل  ساخته شده بلکه به عنوان مکانی پر از مهر و محبت نیاز دارند.

ربیعی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت پیشگیری از سالمندی با معلولیت در جامعه تاکید کرد وگفت: باید با برنامه ریزی جدی برای پیشگیری از سالمندی با معلولیت در جامعه تلاش کنیم.

وی با اشاره به جمعیت سالمند کشور گفت: در حال حاضر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سالمند بین ۶۰ تا ۶۵ سال در کشور زندگی می کنند.

ربیعی افزود: حدود چهار میلیون و ٨۰۰ هزار نفر نیز سالمند بالای ۶۵ سال داریم که با سالمندان بین ۶۰ تا ۶۵ سال ، حدود هفت میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

وزیر کار توضیح داد: در حال حاضر سالمندان بیش از هشت درصد جمعیت کشور را تشکیل داده اند.

وی افزود: از جمعیت سالمندی کشور سه میلیون و ٨۵۵ هزار نفر زن هستند که ۲۴ درصد از آنها تنها زندگی می کنند.

وی با اشاره به آینده سالمندی کشور اظهار کرد: تا سال ۱۴۳۰ جمعیت افراد بالای ۶۰ سال کشور به ۳۰ میلیون نفر می رسد.

ربیعی ابراز کرد: باید  شیوه زندگی سالمندان را تغییر دهیم تا امید و انگیزه به آینده در آنها افزایش یابد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت معلولیت در کشور اشاره کرد و گفت:  معلولیت‌هایی که امروز شاهد آن هستیم ناشی از سبک زندگی نادرست، شهرنشینی، وضعیت شغلی و عدم غربالگری ژنتیک است.

وی با تاکید بر اینکه غربالگری ژنتیک باید به صورت جدی تری پیگیری شود، افزود: این طرح از تولد کودکان معلول تا حد زیادی پیشگیری می کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر غربالگری بینایی و شنوایی در کشور به صورت صددرصدی در حال اجراست تا از معلولیت های شنوایی و بینایی در کشور جلوگیری کند.

ربیعی با اشاره به تعداد معلولان کشور افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ نفر معلول در کشور داریم که ۷۰۰ هزار نفر از آنها از معلولیت شدید رنج می برند. ۱۲۰ هزار نفر از این معولان در مراکز نگهداری از معلولان نگهداری می‌شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت جداسازی معلولان ذهنی با شدت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: به دنبال جدا سازی معلولان ذهنی از یکدیگر هستیم تا بتوانیم برای معلولان ذهنی که ضریب هوشی بیشتری نسبت به بقیه دارند، زندگی بهتری فراهم کنیم.

ربیعی در ادامه به راه اندازی شش مرکز اوتیسم در کشور اشاره کرد و افزود: این مراکز از امروز آغاز به کار کرده اند.

این مسئول همچنین به آغاز طرح CBR شهری نیز اشاره کرد وگفت: طرح CBR  وستایی به پایان رسیده و از امروز CBR شهری کلید خورده و تا دو سال آینده به پایان می رسد.

افتتاح مرکز نگهداری، آموزش و توانبخشی سالمندان کهریزک البرز

مرکز نگهداری، آموزش و توانبخشی سالمندان آسایشگاه کهریزک (ساختمان لاله) امروز با حضور علی ربیعی ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

گفتنی است ظرفیت این مرکز ۱۶۰ تخت است که ظرفیت دارد تا ۲۰۰ تخت را هم افزایش یابد.

این مرکز در سه بخش توانبخشی،  مراقبت در منزل و آموزش فعالیت دارد.

هفت مهر اجتماعی

انگیزه های زنها و مردها از ازدواج موقت چیست/ مزایا و معایب صیغه
متعه یا نکاح منقطع یا ازدواج موقت که به صیغه یا ازدواج انقطاعی هم گفته می شود نوعی از ازدواج است که درآن عقد ازدواج برای مدت معین و محدود و با مهریه ای معلوم بین زن ...
رشد جمعیت زنان معتاد در استان یزد
«محبوبه وفائیان» در این باره تصریح کرد: مصرف مواد مخدر در گذشته بیشتر امری مردانه بود و تنها زنان طبقات بالای جامعه به مصرف مواد روی می‌آوردند ولی متاسفانه امروز شاهدیم که اعتیاد به امری ...
زمان اتمام ثبت‌نام مرحله دوم جریمه‌ریالی سربازی اعلام شد
سردار ابراهیم کریمی درباره اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال جاری، اظهارکرد:‌ همانطور که می‌دانید مشمولان غایبی که تا پایان امسال حداقل هشت سال یا بیشتر از آن غیبت داشته باشند، می‌توانند با مراجعه ...
هوای پایتخت برای گروه‌های حساس،ناسالم شد
حسین شهبازی  با بیان اینکه دما طی دو روز آینده به‌طور جزیی افزایش خواهد یافت، گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز به دلیل افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن در ...